Reformer

Bi' farkın olsun

Bize Ulaşın

Pilates Reformer Nedir?

Reformer, hedefe doğrudan ulaşabilmek için profesyonel pilates ekipmanları arasından kullanabileceğiniz en doğru seçimdir. Reformer üzerinde kullanılan sistem sayesinde vücudunuzda sadece istediğiniz kas gruplarının çalışmasını sağlarsınız. Örneğin; Reformer üzerinde belinizi hiç bir şekilde zorlamadan karın egzersizleri çalışabilmeniz mümkündür. Bu da Reformer’ın bel ve sırt ağrıları yüzünden spor yapamayanları bile mutlu edecek bir egzersiz metodu olmasını sağlamaktadır. Doğru kas gruplarını çalıştırma kabiliyeti sayesinde Reformer aynı zamanda bel ve sırt sorunlarında tedavi pekiştirici bir egzersiz yöntemidir.

Reformer dersleri özel eğitmen eşliğinde Single (tek), Düet (2 kişi) ve Trio (3 kişi) olarak alınabilmektedir. Bu sayede eğitmeninizin birebir sizinle ilgilenmesi ve her hareketinizin doğru bir şekilde yapılması amaçlanır. Reformer üzerinde yapılan tüm egzersizler sizin belirlediğiniz amaç doğrultusunda eğitmeninizin düzenlediği idmanlar çerçevesinde yapılır. Bu da size vücudunuzda güçlendirmek ve şekillendirmek istediğiniz bölgeleri zaman kaybetmeden ve enerjinizi boşa harcamadan kısa zamanda istediğiniz forma sokma şansı verir.

Omurga Dejenerasyonları;

1. Sinir Semptomları
2. Disk Hasarları
3. Dejeneratif Disk Rahatsızlığı(DDD)
4. Spondilolistezis
5. Spondilolizis
6. Spinal Stenosis
7. Artirits
8. Dejeneratif Eklem Rahatsızlığı
9. Skolyosis

Omuz, Kalça ve diz Eklem Problemleri Osteoporozlular (kemik erimesi) Gibi problemlerin yanında omurga ve eklem mobilizasyon ve stabilizasyon çalışmalarıyla günlük yaşam kalitenizi arttıracak ve daha konforlu bir gündelik yaşam sürmenizi sağlayacak çalışmalarla Zizzi eğitmenleri olarak hizmetinizdeyiz.